http://ewpa.pl/serwis/bezpieczenstwo

MDF to współcześnie znana płyta wiórowa. Jest średniogęstym materiałem, a jego zastosowanie okazuje się bardzo rozległe. Jej początki sięgają lat 60, a za start produkcji do dziś uważa się miejsce w Ameryce Południowej. Płyty MDF są bardzo popularne. Służą przede wszystkim do produkcji wszelkiego rodzaju mebli. Oprócz tego są świetnym materiałem, który nadaje się do elementów wykończeniowych. W tym zestawieniu znajdziemy – listwy, panele, kasetony, drzwi i wiele innych. Zalety płyt MDF:

 • Ich struktura świetnie współgra z takimi produktami jak: filmy melaminowe, okleina sztuczna, okleina naturalna i lakier.

  Dodatkowy produkt na płycie ją uszlachetnia i wydłuża żywotność;

 • Wykończenie płyty jest bardzo proste w realizacji. Lakieruje się bez oporu i trudności. W prawdzie każdy amator może podjąć się zmiany wyglądu lub ostatecznej struktury płyty bez obszernej wiedzy;
 • Frezowanie płyt MDF nie jest skomplikowane. Ten materiał bardzo dobrze współpracuje z frezarką, dzięki czemu można uzyskać przeróżne efekty;
 • Oferta płyt MDF na rynku jest bardzo bogata. Występują w wielu wielkościach, grubościach, rodzajach i kolorach. Ta zaleta sprawia, że każdy zainteresowany odnajdzie rozwiązanie dla siebie.

Wady płyt MDF:

 • Średnia gęstość struktury płyty pliśniowej sprawia, że ma ona skłonności do łamania się i puchnięcia pod wpływem wilgoci. Można jednak zabezpieczyć ją odpowiednimy środkami, co nada płycie dodatkowych, wzmocnionych właściwości;
 • O ile frezowanie płyty MDF jest proste i nieskomplikowane – istnieje problem w ostrzach frezarki.

  Jak się okazuje – ten materiał jak niewiele innych znacznie szybciej je zużywa i tępi;

 • Płyta ta lubi się rozwarstwiać. Z tego powodu nie można pozwolić sobie na wprowadzanie grubych wkrętów, a nawet gwoździ, a raczej przy takich czynnościach trzeba uważać.

Na rynku istnieje bardzo wiele firm, które oferują między innymi frezowanie płyt MDF. Jeśli o chodzi o rejon poznański, najbardziej popularnym miejscem jest frezowanie mdf poznań. Firma, która zajmuje się nie tylko MDF, ale także: wszelkiego rodzaju sklejkami, drewnem i materiałami drewnopochodnymi. Z produkcji wychodzą takie przedmioty jak: szyldy, stelaże, fronty meblowe, szablony oraz elementy architektury wnętrz. Przedstawione przedsiębiorstwo jest jednym z najbardziej popularnych w rejonie i cieszy się tym samym bardzo dobrą opinią. Posiada praktyczną stronę internetową oraz formularz, przy pomocy którego można skontaktować się z przedstawicielami.