www.ecc2007.de AVOCADO Grupa Reklamowa s.j. tłumacz przysięgły serbski

motywowanie i coaching menedżerski to dziedzina, która w Polsce istnieje już kilka dobrych lat. Chociaż na początku kojarzona była z czymś bardzo niestandardowym, dziwnym i niepotrzebnym – dziś coraz bardziej zyskuje na popularności. Ciężko się jednak nie zgodzić, że nadal jest odbierana jako coś bardzo modnego, dlatego też ludzie (zwłaszcza ci, którzy do końca nie wiedzą czym jest coaching) boją się pierwszy raz umówić takie spotkanie. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy coaching jest właśnie dla nich, jest jedna ogólna odpowiedź – trzeba samemu to poczuć. Nie da się wywołać potrzeby skorzystania z wiedzy coacha. To wywodzi się w istocie od potrzeb indywidualnego człowieka. Warto skorzystać z pomocy trener rozwoju osobistego szczecin .

Chyba, że sesje coachingowe organizowane są przez wielkie korporacje, a pracownicy raczej zmuszani niż zachęcani. Warto jednak wspomnieć, że z coachingu najczęściej korzystają osoby najwyższych szczebli oraz ci, którzy pracują na średnich stanowiskach. To oni właśnie zmagają się z największymi wyzwaniami i dylematami. Osiągając dużo, chcą jeszcze więcej, ale się przy tym gubią, szukają więc kogoś, kto przebrnie przez to z nimi. Wiele osób myli coaching z psychologią. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ coaching nie zajmuje się ukojeniami emocjonalnymi i problemami psychologicznymi.

Nie jest to także dziedzina psychoterapii oraz żadnych dziedzin bliżej spokrewnionych. Warto więc sprecyzować o co tak naprawdę chodzi. Zacznijmy od klienta. Jest to osoba, która przychodzi z konkretnym dla siebie wyzwaniem: chce zwiększyć swoją satysfakcję z osiąganych celów, poprawić swoje wyniki lub szybciej się uczyć. Coach z kolei jest osobą, z którą klient tworzy relację partnerską. Nigdy nie poda dokładnych rozwiązań i rezultatów.

Wszystko opiera się na rozmowach, ćwiczeniach w kontekście tego, co dzieje się dziś i/lub zdarzeń przyszłych. Coach natomiast jest partnerem w rozmowie, prowadzi nas. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, czy coaching jest dla nas to nie warto rzucać się na głęboką wodę. Obecnie istnieje bardzo dużo ćwiczeń rozwojowych, które można wykonać samodzielnie w domu. Należy pamiętać, że najważniejsze jest to, aby móc funkcjonować samemu ze sobą. Jeśli osiągniemy cele bez pomocy innych – będą one dla nas więcej znaczyć.

Świetnie jest więc w pierwszej kolejności usiąść i zastanowić się nad obecną sytuacją. Zanim zaczniemy szukać rozwiązań – odkryjmy dlaczego jest tak, jak jest.