pieszy.omijanie-korkow.com.pl Fotografia obrotowa - zdjęcia produktów 360° kartki świąteczne dla firm

Warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się czym tak naprawdę jest rozwój i czy jest to dziedzina, która nas interesuje. Bowiem wszystko zaczyna się od nas samych, a potrzeba rozwoju musi być w istocie wygenerowana właśnie przez jednostkę. Zanim więc zaczniemy szukać rozwojowych książek, czytać blogi, porady, oglądać seminaria i wystąpienia najbardziej popularnych coachów i motywatorów – zastanówmy się o co nam w istocie chodzi. W jakim kierunku chcemy podążać, jaką dziedzinę rozwijać, po co nam to? Jeśli sprecyzujemy się chociaż do minimum, łatwiej będzie zawęzić obszar inspiracji i nieco go usystematyzować.

  • Na początku rozważań nad coachingiem, dobrze jest zadać sobie dwa pytania, dzięki którym sprecyzujemy nasze potrzeby, cele. Pierwsze z nich to: Które z umiejętności chcesz nabyć? Przykładowo, chciałabym lepiej pracować w grupie, bo jest mi to niezbędne w mojej pracy. Dobrze byłoby też nauczyć się większej asertywności, bo bez niej dużo osób żeruje na mojej dobroci. Drugie pytanie to: Jakie cechy chcesz u siebie wzmocnić? Odpowiedzi może być tyle ile ludzi na świecie. Ważne jednak, aby były one zapisane, widoczne, a nie siedziały jedynie w myślach.
  • Zanim zabierzemy się za poszukiwania coacha, poleca się spróbować swoich sił w dziedzinie samorozwoju.

    Istnieje bardzo dużo poruszających wpisów, książek i artykułów, dzięki którym problemy życia codziennego staną się łatwiejsze. Ich źródła znajdziemy na najpopularniejszych stronach rozwojowych. To, że są ogólnodostępne, nie znaczy, że są głupie i nic nie znaczą. W rzeczywistości bardzo dużo wyjaśnione zostaje przez proste przykłady. Świetnie jest więc zapoznać się z takimi must-have pozycjami w dziedzinie rozwoju osobistego;

  • Ostatnim krokiem ku swojemu rozwojowi jest sięgnięcie po szereg sprawdzonych metod, narzędzi i ćwiczeń, które pozwolą nam kontrolować sytuację i trzymać rękę na pulsie. Są to opracowania wybitnych ludzi, którzy znają się nie tylko na rozwoju, ale także psychologii, terapii i innych dziedzinach i doskonale wiedzą, co człowieka może motywować;
  • Najważniejsze jednak jest to, aby się nie poddawać i stale dążyć do wyznaczonych sobie celów. To właśnie determinacja i upartość sprawi, że w końcu osiągniemy to, co sobie założyliśmy. Nie ma nic gorszego niż siedzenie w miejscu i niepróbowanie. Jeśli jedna metoda zawiedzie – sięgamy po następną i następną! Aż w końcu się uda.

.