https://avocado.pl/ alko-implant.pl

Internet sam w sobie jest niezwykłym medium dającym niemalże nieograniczone możliwości. Za jego pośrednictwem możemy rozmawiać z bliskimi mieszkającymi dziesiątki kilometrów od nas, robić zakupy, oglądać filmy i seriale, a nawet uczyć się języków obcych. Oferuje on nam bowiem dostęp do szerokiej gamy przeróżnych stron internetowych o wielu funkcjach, zadaniach i przesłaniu.

Pośród takiego chaosu nierzadko można się zgubić, nie wiedząc właściwie po co się na daną witrynę zajrzało lub jak się na nią trafiło. Internet jest zatem ogromnym miejscem pełnym szans, ale i również wielu zagrożeń. Jednym z największych i najbardziej zauważalnych zagrożeń internetowych jest zanik chęci utrzymywania relacji towarzyskich z innymi.

Wirtualny świat jest bowiem w stanie tak pochłonąć miliony osób na całym świecie, że te nie będą miały ochoty na przebywanie w świecie realnym. Uzależnienie od sieci to bardzo poważny problem, z którym borykają się nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli. Stąd też już od najmłodszych lat warto przyzwyczajać dzieci do obecności Internetu i wskazywać na jego zalety, lecz również wady.

Być może w ten sposób uda nam się ukształtować prawidłową relację, gdzie internet jest tylko dodatkiem, małym elementem życia codziennego.

Dzieci w sieci – potencjalne niebezpieczeństwa

Aktywność dzieci w Internecie ciągle wzrasta, a wiek, w którym wkraczają w ten wirtualny świat maleje. Stwarza to niespotykane dotąd możliwości dla rozwijającej się pedofilii.

Poprzez portale społecznościowe, aplikacje typu Gadu-Gadu, czy maile, pedofile mogą bowiem w łatwy sposób znajdować sobie cele. Starają się zaprzyjaźnić z dzieckiem, stworzyć rodzaj więzi, często podając się za kogoś innego, tak, aby w końcu nakłonić je do spotkania na żywo. Jako że takie spotkania często mają one tragiczne skutki warto uczulić rodziców, aby starali się pilnować aktywności w sieci, szczególnie swoich najmłodszych dzieci.

Starsze mogą z kolei być narażone na treści pornograficzne, których jest w Internecie bez liku. To właśnie dzięki temu popularne stają się różnego rodzaju blokady rodzicielskie, dzięki którym można zablokować przeglądanie niechcianych stron internetowych.