www.krls.org.pl Psychoterapia par w Pomocnia Poznań naklejka na rower http://booklet.pl/naklejki-na-rower/ Naklejki dla aktywnych - Booklet

Młodzi ludzie okazują się niezwykle podatni na presję, wywieraną na nich przez otoczenie. Zwykle starają się przypodobać rówieśnikom i spełnić oczekiwania grupy, do której chcą należeć. Przede wszystkim pociąga ich obietnica robienia rzeczy zakazanych, takich jak palenie papierosów, branie narkotyków czy picie alkoholu. Członkowie tego typu paczek często przekonują, że po przystąpieniu do ich grona nastolatek stanie się lepszy, zacznie ciekawsze, barwniejsze życie, nieznane nikomu innemu.

Młodzi ludzie, przebywając w kilku bądź kilkunastoosobowych grupach, wpadają na niemądre pomysły. Kieruje nimi chęć zademonstrowania innym swojej siły, często przy wykorzystaniu zachowań destrukcyjnych (niszczenie mienia, kradzież, pobicia czy inny rodzaj wandalizmu). Popadanie w złe towarzystwo może mieć wiele poważnych konsekwencji. Opuszczanie zajęć szkolnych grozi usunięciem z placówki, a z kolei spora część niedozwolonych czynów może doprowadzić do zatargów z prawem i skutkować chociażby zamknięciem w ośrodku dla trudnej młodzieży.