renowator.org.pl usługi logistyczne dla sklepów internetowych

Współcześnie, gdy ekologia jest na topie, coraz chętniej stosujemy we własnych domach systemy, które pozwalają na ekologiczne pozyskiwanie energii. Wbrew niepochlebnym opiniom o naszym klimacie, także w warunkach panujących na polskim gruncie bez problemu można pozyskiwać energię z promieni słonecznych. Do czego ją wykorzystać? Najpopularniejsze jest wykorzystywanie energii pozyskanej przez kolektory słoneczne do podgrzewania wody.

W ten sposób często podnoszona jest temperatura zarówno wody użytkowej, jak i tej w przydomowych basenach. W niektórych przypadkach zamontowanie kolektorów słonecznych ma stanowić wsparcie dla centralnego ogrzewania. Niestety, energia słoneczna zwykle nie jest wystarczająca, by całkowicie z niego zrezygnować.

Kolektory instalowane są także w celu chłodzenia budynków lub pozyskiwania ciepła technologicznego. W Polsce okres grzewczy dość znacznie rozmija się z okresem, kiedy mamy do czynienia z największym nasłonecznieniem (około 80% energii słonecznej w skali roku przypada na okres od kwietnia do września). Ze względu na to dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewania złożonego z zestawu solarnego oraz innej instalacji, np.

LPG.