www.odpornechwasty.com.pl szybkozłącze do gazu http://frezowanie-uslugi.pl/frezowania-tworzyw-sztucznych/

Kompania Węglowa S. A. jest największą firmą górniczą w Europie. Łącznie daje zatrudnienie 55 tysiącom osób, a jej roczna zdolność wydobywcza wynosi około 40 milionów ton. Spółka powstała w 2003 roku, a jej siedziba znajduje się w Katowicach.

W 2005 roku firma przyniosła zysk w wysokości 200 milionów złotych, natomiast rok później przyniosła 50 milionów strat. Stało się tak głównie przez liczne katastrofy górnicze. Obecnie wydobycie węgla spada. W 2013 roku wyniosło zaledwie 36 milionów ton, co przyniosło wówczas straty netto w wysokości 700 milionów złotych. Od 2014 roku Kompania Węglowa S.

A. znajduje się na skraju bankructwa. Przyczyniły się do tego m. in. konkurencyjny węgiel z importu, spadki cen węgla na rynkach światowych, niska efektywność pracy oraz zacofanie technologiczne.

Jednak głównym powodem złej sytuacji Kompanii Węglowej S. A. są wysokie koszty własne. W 2014 roku rząd odroczył spłatę należności wobec urzędów skarbowych oraz ZUS. Uzasadniono to chęcią ochrony tysięcy miejsc pracy w regionie śląskim.